NovinkyReportáže

Posledný augustový víkend patril hokejbalu

Posledný augustový víkend patril hokejbalu. V sobotu 28. augusta sa konal už 12. ročník najstaršieho amatérskeho hokejbalového turnaja na Liptove. Za účasti šiestich mužstiev z Liptova a Oravy sa v poslednú augustovú sobotu rozohrali hokejbalové zápolenia na našom najväčšom sídlisku Podbreziny na tunajšom hokejbalovom ihrisku.

Družstvá si zahrali základnú časť a následne sa stretli v súbojoch play off. Najlepším mužstvom po základnej časti, v ktorej sa všetky tímy stretli každý s každým, sa stali Veľké Ryby z Námestova, spolu s ktorými postúpili priamo do semifinále z druhého miesta hráči Matice slovenskej. V štvrťfinále si tretie Staré Pušky poradili s Kotlami Vrbica 1:0 a štvrtí obhajcovia minuloročného prvenstva z Modrých hviezd boli úspešní proti chlapom z HC Fortuna v pomere 3:1. Modré Hviezdy v oklieštenej zostave podľahli v prvom semifinálovom boji Veľkým Rybám 0:3. V druhom zápase semifinále videli prítomní diváci tuhý boj o každú loptičku aby napokon Staré Pušky pretlačili Maticu Slovenskú najtesnejším rozdielom 1:0 a postúpili druhý rok po sebe do finále.

V ňom si teda zmerali sily Veľké Ryby z Námestova a chlapci zložení z domácej liahne. Putovný pohár nakoniec po prvýkrát opustil naše mesto, keď si ho odniesli hráči Veľkých Rýb do oravského mesta Námestovo po víťazstve 3:1. Oravským kamarátom sa tak konečne podarilo po niekoľkonásobnej účasti a snahe turnaj vyhrať a mohli sa tak radovať z putovného pohára a zlatých medailí. Individuálne ocenenia si odniesli Juraj Hlavatý zo Starých Pušiek sťa by najlepší strelec turnaja,

Jožko Mrkvička z víťazného tímu bol vyhlásený za najlepšieho brankára, cenu fair play Matice slovenskej si odniesol Gabriel Lenko z Modrých Hviezd a tú najcennejšiu individuálnu sošku, cenu Dušana Kutnára mladšieho pre najlepšieho hráča turnaja získal Denis Ondás z tímu HC Fortuna.

Tomáš Paprčka ako organizátor turnaja vyslovil poďakovanie všetkým mužstvám a ocenil nielen kvalitné zápolenie ale aj férovu hru na strane všetkých účastníkov. ,,Som rád že sa nám už 12 krát podaril zorganizovať tento turnaj ktorý sa už stal tým najstarším svojho druhu na Liptove,” dodal Paprčka. „Som veľmi rád za možnosť športovo spoločenskej aktivity zvlášť v tejto dobe, kedy je stretávanie náročnejšie. Rovnako s pokorou a úctou sme si v úvode uctili nášho zosnulého priateľa, športovca, fanklubáka a v neposlednej rade matičiara Duška, ktorí nás opustil pred niekoľkými rokmi práve počas tohto turnaju.” Uviedol Marek Nemec z družstva Matice slovenskej, ktorá na turnaj venovala aj cenu fair-play

Víťazom putovného pohára z Námestova a držiteľom individuálnych ocenení srdečne gratulujeme a už teraz sa tešíme na ďalší ročník v budúcom roku.

 

Komentovať