NovinkyReportáže

IV. ročník Memoriálu Tomáša Dudáša

Mladí matičiari z Kamennej Poruby, rodina a futbalisti si pripomenuli svojho kamaráta, syna, brata, šikovného futbalistu Tomáša Dudáša, ktorý nás pred niekoľkými rokmi náhle opustil pri tragickej nehode. Ostalo prázdno, no v našich srdciach ostáva naďalej. Preto sa naše podujatie začalo pietnou spomienkou na cintoríne v Kamennej Porube, kde sa zhromaždila celá rodina a všetci jeho kamaráti.

Zahájenie turnaju na počesť Tomáša sa uskutočnilo na miestnom futbalovom ihrisku, kde prítomných privítal Martin Hajník. Memoriálu sa zúčastnili štyri futbalové mužstvá, ktoré sa aj napriek horúčavám popasovali o Putovný pohár Tomáša Dudáša. Víťazom 4. ročníka Memoriálu Tomáša Dudáša sa 23. júla 2022 stalo mužstvo Bombuľáre z Davidova. Každý jeden tím hral férovo a snažil sa čo najlepšie umiestniť. Boli to zaujímavé zápasy s peknými zákrokmi hráčov.

Poďakovanie za prípravu memoriálu patrí najmä rodine Dudášovej, matičiarom z Kamennej Poruby, Tímei Jančíkovej, Viktorovi Tkáčovi a rozhodcovi Ladislavovi Kalafovi, členovi Výboru MS. Veríme, že sa všetci stretneme opäť o rok a pripomenieme si spoločne nášho Tomáša.


Text: Mgr. Martin Hajník
Foto: Tímea Jančíková

Komentovať