NovinkyReportáže

2. ročník vianočného futbalového turnaja na počesť Ladislava Pavloviča

Na Štefana, 26. decembra 2019 Odbor Mladej Matice Prešov zorganizoval už po druhý raz Vianočný futbalový turnaj na počesť Ladislava Pavloviča (1926 – 2013), prešovského športovca 20. storočia, dvojnásobného kráľa ligových strelcov a člena Klubu ligových kanonierov.

Ladislav Pavlovič sa aktívne podieľal na popularizácii futbalu a ako mládežnícky tréner vychoval 102 dorastencov, z ktorých hralo v 1. československej lige 30 hráčov, ďalší v 2. lige a iných súťažiach. Bol aj zakladateľom ženského futbalu v Prešove. Práve preto sa rozhodol predseda OMM Prešov Marko Gajdoš zorganizovať na jeho počesť futbalový turnaj už 2-krát po sebe s úspešnou účasťou. Projekt bol realizovaný s finančnou podporou mesta Prešov a z finančných prostriedkov Matice slovenskej na realizáciu projektov ochrany a rozvoja miestnej a regionálnej kultúry v roku 2019. Účasť na turnaji bola bohatá, zúčastnilo sa 25 hráčov z radov OMM Prešov. Veľká vďaka patrí aj športovému novinárovi p. Jánovi Jacošovi, ktorý prispel k spoluorganizácii ako futbalový delegát. Pri odovzdávaní cien prispel pútavým slovom syn Ladislava Pavloviča o jeho otcovi a úspechoch. Následne sa poďakoval predseda OMM Prešov Marko Gajdoš za účasť hráčom a spolu s Ľubomírom Pavlovičom odovzdali ceny pre víťazov. Po ukončení turnaja nasledovala spoločná večera s účasťou všetkých zúčastnených hráčov aj hostí, kde sme sa spoločne rozprávali o nových výzvach a aktivitách na rok 2020.

Súťažiace družstvá sa umiestnili takto:
1. ŽVS – 12 bodov
2. Brothers – 6 bodov 
3. MM Bystré – 6 bodov
4. Family –
3 body 
5. Ochutnaj Ukrajinu – 3 body

 Najlepším hráčom turnaja sa stal: Tomáš Mruz (ŽVS)

Najlepším strelcom sa stal: Adam Tkáč (MM Bystré)

 Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili na 2. ročníku Vianočného futbalového turnaja – Na počesť Ladislava Pavloviča ako aj tým, ktorí nám pri realizácii tohto turnaja akokoľvek pomohli. Futbalový turnaj finančne podporilo Mesto Prešov, Matica slovenská a predseda OMM Prešov. Veríme, že sa turnaj stane tradičným a o rok sa stretneme ešte vo väčšom počte.

Text a foto: Marko Gajdoš, OMM Prešov

 

Komentovať